У Львові на благодійному фестивалі Чека-фест зібралися тисячі людей, щоб вшанувати пам’ять героїні України, бойової медикині Ірини Чеки Цибух. Фестиваль відбувся у Шевченківському гаю, де вже другий рік поспіль українці збираються, щоб говорити про пам’ять, підтримку та відповідальність.
Першочергово Ірині мало б виповнитися двадцять вісім років. Але вже другий рік поспіль у пам’ять про неї українці збираються разом, щоб вшанувати її життя та подвиг.
Фестиваль об’єднав музику, культуру та благодійність. Учасники збирали кошти на підтримку Збройних Сил України, зокрема на наземні роботизовані комплекси, які здатні доставляти боєкомплект, харчі та воду на позиції та евакуювати поранених.
Також на фестивалі обговорювали питання доступності Львова для ветеранів. Ветерани оцінили доступність міста доволі позитивно, поставивши оцінку сім з десяти, але зазначили, що є над чим працювати.
Чека-фест став символом того, як українці шанують своїх героїв навіть під час війни. Фестиваль об’єднує людей навколо спільних цінностей пам’яті, підтримки та вдячності тим, хто віддав життя за свободу України.
