LIVE PROTOCOL
EET--:--:-- edition--.--.--

Росіяни знищили історичну козацьку садибу в селі Біленьке

Росіяни знищили історичну козацьку садибу в селі Біленьке

Унаслідок російського удару знищено останню добре збережену садибу Запорізького краю, повідомила історикиня, керівниця пресслужби національного заповідника Хортиця Анна Головко. У селі Біленькому на Запоріжжі маєток представника старовинного українсько-козацького старшинського роду почали зводити ще у 1853 році. Посадовиця назвала це ще одним воєнним злочином проти культурної спадщини України.

Унаслідок російського удару було знищено останню добре збережену садибу Запорізького краю. Про це повідомила історикиня, керівниця пресслужби національного заповідника Хортиця Анна Головко, наголосивши на втраті цінної історичної пам'ятки регіону.

За словами посадовиці, знищення садиби є ще одним воєнним злочином армійців Російської Федерації проти культурної спадщини України. У такий спосіб під ударами опинилися не лише житлові й цивільні об'єкти, а й об'єкти історико-архітектурної цінності.

Йдеться про маєток у селі Біленькому в Запорізькій області. Він належав представнику старовинного українсько-козацького старшинського роду, а його будівництво почали зводити ще у 1853 році, тобто понад півтора століття тому.

Біля стін садиби ще зберігалися старовинний дерев'яний декор, гвинтові металеві сходи, веранди та унікальні елементи інтер'єру. Саме ці деталі робили маєток цінною пам'яткою, що відображала архітектуру та побут своєї епохи.

За понад півтора століття свого існування садиба пережила багато історичних потрясінь. Уже під час повномасштабної російсько-української війни вона неодноразово зазнавала пошкоджень, проте до останнього зберігала свій вигляд.

Утім, черговий російський удар остаточно знищив цю архітектурну та історичну пам'ятку. Через ворожі атаки споруда, що встояла впродовж багатьох десятиліть, була втрачена, а відновити її у попередньому вигляді вже неможливо.

Знищення садиби в Біленькому, яку називали останньою добре збереженою садибою Запорізького краю, стало ще однією втратою для культурної спадщини України. У заповіднику Хортиця наголосили, що йдеться про злочин проти історичної пам'яті регіону.

Loading article...