У Києві понад мільйон споживачів отримали перерахунок за опалення за січень. Перерахунок відобразився у квитанціях уже в червні, що стало продовженням історії довкола платіжок за тепло у столиці за зимовий період.
Питання платіжок за опалення прокоментувала премʼєр-міністерка України Юлія Свириденко. За її словами, у відповідних платіжках мають бути нулі, тобто споживачам не повинні нараховувати плату за період, коли тепло фактично не надавалося належним чином.
У свою чергу, у Київтеплоенерго пояснили причини ситуації, що склалася. Там зазначили, що після масованих російських атак були пошкоджені обʼєкти теплової генерації та теплові мережі, а система теплопостачання працювала фактично в аварійному режимі.
Як пояснюють у компанії, через ці пошкодження доводилося перепідключати до інших джерел тепла цілі житлові райони та масиви. Саме така робота в аварійних умовах безпосередньо вплинула на можливість обліку спожитого тепла.
За словами представників Київтеплоенерго, саме через такі перепідключення порахувати точні обсяги теплоносія на кожен окремий будинок тоді не могли. З цієї причини рахунки за опалення за січень людям не виставляли, а у платіжках були нулі.
Ситуація змінилася після рішення уряду. У травні уряд затвердив новий порядок перерахунку, який і відобразився у квитанціях уже в червні для тих споживачів, яким раніше не виставляли рахунки за січень.
За даними, нові квитанції отримали всі, кому не виставили рахунки у січні, а це понад мільйон споживачів. Водночас у Київтеплоенерго запевняють, що під час перерахунку автоматично врахували дні відсутності тепла або його неналежного постачання.
